Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Gipuzkoa Bertsotan. Gipuzkoako Bertsolari Txapelketarako sailkapen fasea

Oinarrizko informazioa

Ekitaldi mota
Txapelketa
Lekua
Gipuzkoa < Euskal Herria
Hasiera data
2015-05-09
Bukaera data
2015-06-06
Hedadura lekua
Gipuzkoa
Hedadura-mota
Herrialde mailakoa

Parte hartzaileak

Antolatzaileak
Gipuzkoako Bertsozale Elkartea
Parte-hartzaileak
Agirre, Julen
Aizpuru, Egoitz
Aizpurua Olaizola, Oier
Akizu, Maialen
Araiztegi, Eneko "Korta"
Arregi Markuleta, Maider
Artetxe Eizagirre, Eneritz
Artola, Mikel
Astigarraga, Manex
Azkarate Torner, Gorka
Azpiroz Iztueta, Asier
Azpiroz, Txomin
Bastarrika, Joritz
Bergara, Jokin
Casabal, Haritz
Egaña Calderon, Urko
Eizagirre Aduriz, Egoitz
Esoain, Ibai
Etxeberria, Gorka
Etxeberria, Oier
Fernandez, Antton
Gabilondo, Nahikari
Gallastegi, Maddi
Garmendia Iturria, Haritz
Gaztelumendi Arandia, Unai
Goiogana, Manu
Goitia, Andoni
Gorostarzu, Iñigo
Gorostidi Urkia, Adur
Gurrutxaga, Iñaki
Gurrutxaga Urbieta, Jon
Ibañez, Iñigo
Igartzabal Bidegain, Aratz "Potto"
Igartzabal Murua, Endika
Iguaran Amondarain, Beñat
Iguaran, Oihana
Irastorza, Aitor
Irazustabarrena, Imanol
Iruretagoiena Albizu, Hodei
Iturbe, Aitzol
Iturriotz Etxaniz, Amaia
Iturriotz Etxaniz, Mikel
Iturrioz Nazabal, Jon
Iurramendi Etxeberria, Oier
Jauregi, Beñat
Labaka Mayoz, Ane
Lasagabaster, Joseba
Lasarte, Arnaitz
Lizarazu, Imanol
Lizarralde Jimeno, Ander
Lopez Larrauri, Odei
Maia, Jon
Maiz, Gorka
Martikorena Lizaso, Eñaut
Mendizabal, Unai
Mujika, Haritz
Mujika, Manex
Muñoa, Unai
Oiartzabal, Arkaitz "Xamoa"
Oiartzabal, Josu "Xamoa"
Oiartzabal, Josu "Xenpelar"
Olano, Danel
Osa, Iker
Pagola, Eli
Salegi, Aitor
Sasieta, Asier
Sukia, Xabier
Tapia, Mikel
Torres, Beñat
Urbieta Aizpurua, Aitor
Urteaga Garmendia, Gemma
Zelaia, Iñaki
Zelaia, Izarne
Zuazubizkar Iñarra, Ane
Gai-jartzaile taldea
Agirreazaldegi Garzia, Irati
Artola, Imanol "Felix"
Etxezarreta, Itziar
Iriarte Iribar, Iker
Iriondo, Asier
Jauregi, Saroi
Narbaiza, Iban
Usarralde, Inaxio
Zaldua, Ion
Epai-mahaia
Aizpurua, Antton
Aramendi, Martin
Aranguren, Oihana
Azkue, Eneritz
Beloki Lizarralde, Leire
Beloki, Mikel
Gereñu Agirre, Aitor
Ibarguren, Karlos
Irazustabarrena, Felix
Iztueta Eizmendi, Elisa
Legorburu Arregi, Iñigo
Lersundi, Mikel
Leunda Eizmendi, Zigor
Martinez, Ion
Muguruza, Araitz
Otxotorena Gamio, Amaia
Sukia Olano, Maite
Urreaga, Bakarne
Urteaga Azkue, Mikel

Deskribapena

Oinarriak
2015eko Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa udazkenean hasiko da. Aurretik, baina, hitzordu garrantzitsua dugu bertsozaleok: Gipuzkoa Bertsotan, Txapelketarako sailkapen fasea.

Sailkatzeko modua:

Bertsolari bakoitzak bi saio jokatuko ditu eta azken puntuazioa bi saio horien batuta izango da.

Saio guztiak jokatuta, sailkapeneko lehenengo 30 bertsolariak sailkatuko dira irailean hasiko den Gipuzkoako Bertsolari Txapelketarako.

Egin beharreko lanak:

Bertsolari bakoitzak bina saio egingo ditu: bata goizez eta bestea arratsaldez.

Goizeko saioa
Binaka, gaia emanda, zortziko handian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emanda, zortziko txikian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emana, Iparragirreren doinuaren molde berrian (AABBAA), hiruna bertso.
Kartzelako lana:
Bi punturi erantzun, zortziko txikian
Azken aurreko puntua emanda, gehienez 5 puntuko neurri handiko bertsoa osatu.

Arratsaldeko saioa
Binaka, gaia emanda, zortziko handian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emanda, lauko handian launa kopla.
Binaka, gaia emanda, hamarreko txikian, hiruna bertso.
Kartzelako lana:
Bakarka, gaia emanda, nahi den doinu eta neurrian, bina bertso.

Faseak

Saioak
2015-05-09 Astigarraga Txapelketa 11:30
2015-05-09 Astigarraga Txapelketa 17:30
2015-05-10 Oiartzun Txapelketa 11:30
2015-05-10 Oiartzun Txapelketa 17:30
2015-05-10 Idiazabal Txapelketa 11:30
2015-05-10 Idiazabal Txapelketa 17:30
2015-05-16 Antzuola Txapelketa 11:30
2015-05-16 Antzuola Txapelketa 17:30
2015-05-16 Zaldibia Txapelketa 11:30
2015-05-16 Zaldibia Txapelketa 17:30
2015-05-17 Hernani Txapelketa 11:30
2015-05-17 Hernani Txapelketa 17:30
2015-05-17 Bergara Txapelketa 11:30
2015-05-17 Bergara Txapelketa 17:30
2015-05-30 Oñati Txapelketa 11:30
2015-05-30 Oñati Txapelketa 17:30
2015-05-30 Zumaia Txapelketa 11:30
2015-05-30 Zumaia Txapelketa 17:30
2015-05-31 Usurbil Txapelketa 11:30
2015-05-31 Usurbil Txapelketa 17:30
2015-05-31 Zizurkil Txapelketa 11:30
2015-05-31 Zizurkil Txapelketa 17:30
2015-06-06 Ataun Txapelketa 11:30
2015-06-06 Ataun Txapelketa 17:30
Sailkapena
Jon Maia Soria
Ander Lizarralde Jimeno
Mikel Artola Izagirre
Unai Muñoa Amundarain
Haritz Casabal Pikabea
Asier Azpiroz Iztueta
Ibai Esoain Arruti
Iñaki Gurrutxaga Zubimendi
Oihana Iguaran Barandiaran
Gorka Azkarate Torner
Arkaitz Oiartzabal Agirre
Beñat Iguaran Amondarain
Ane Labaka Mayoz
Nahikari Gabilondo Mendizabal
Xabier Sukia Etxeberria
Manex Mujika Amunarriz
Aratz Igartzabal Bidegain
Gemma Urteaga Garmendia
Unai Gaztelumendi Arandia
Egoitz Eizagirre Aduriz
Manu Goiogana Bengoetxea
Maider Arregi Markuleta
Unai Mendizabal Jauregi
Eli Pagola Apezetxea
Haritz Mujika Lasa
Amaia Iturriotz Etxaniz
Aitor Irastortza Fadrique
Iñigo Gorostarzu Etxebeste
Eneritz Artetxe Eizagirre
Antton Fernandez Lasa
Oharrak bidali

Guri buruz
Non gauden
Zerbitzuak
Informazio eskaera
Bilaketak nola egin