Periodical Performances - View details   To know more about this section

BBK Sariketa (24. 2016)

Irformation

Performance type
Sariketa
Place
Bizkaia
Beginning date
2016-02-17
Final date
2016-03-18
Extension
Bizkaia
Extension
Herrialde mailakoa

Participants

Organizers
Bilbao Bizkaia Kutxa (BBK)
Participants
Agirre Erezuma, Unai "Pako"
Alcedo, Asier
Altube, Bittor
Altube, Txaber
Altzerreka, Iruri
Amenabar, Leire
Amenabar, Malen
Amillategi, Ibai
Anakabe, Ander
Arondo, Peio
Astondoa, Irati
Azkarate, Peio
Barañano, Maider
Baroja, Markel
Barreña, Xabi
Barruetabeña, Eneko
Berazategi, Peru
Bilbao, Beñat
Bizkarra, Aitor
Carrion, Julen
Corbacho, Paule
Elordui, Eneko
Etxebarriazarraga, Aitor
Ezkurra, Irene
Galartza, Igor
Galarza, Asier
Garitagoitia, Iker
Gezuraga, Koldo
Gorostiaga, Ainhoa
Intxausti, Aissa
Iruarrizaga, June
Karrion Lamikiz, Julen
Landeta, Aritz
Larizgoitia, Iker
Larrabide, Jon
Loiola, Naroa
Loizaga, Paule Ixiar
Mendiburu, Unai
Molina, Beñat
Molinuevo, Andere
Molinuevo, Peio
Muniategi, Enare
Ondaro, Lurdes
Ormazabal, Txaber
Orue, Aritza
Pagonabarraga, Gorka
Portugués, Leire
Retolaza, Mikel
Ruesgas, Maddalen
Ruiz, Aitor
Sarriugarte, Ander
Ucelay, Ander
Uruburu, Gurutz
Vidal, Inazio
Ziarrusta, Lur
Conductors Team
Arrate Sololuze, Eneko
Arrese, Nahia
Caballero, Magali
Juaristi, Itxaro
Larrinaga, Olatz
Zengotitabengoa, Eneritz
Referees
Etxanobe, Alaitz
Etxebarria Gaztelu, Leire
Juaristi, Miriam
Respaldiza, Juanjo
Secretary
Fuentes, Jurgi
Ibaibarriaga, Maddi
Narbaiza, Ione
Parte hartzeari buruzko oharrak
8 taldetan banatuko da parte-hartzea: Arratia, Busturialdea, Durangaldea, Enkarterri-Ezkerraldea, Hego Uribe, Lea-Artibai, Uribe-Butroe eta Uribe-Kosta.
- Talde bakotxean 6 bertsolarik kantauko dau, multzo bitan banatuta:
• A multzoa: 18 urte artekoak
• B multzoa: 24 urte artekoak

Structure

Performances
2016-02-16 Bilbo Prentsaurrekoa
2016-02-17 Igorre Sariketa
2016-02-23 Durango Sariketa
2016-02-24 Sopela Sariketa
2016-03-01 Markina-Xemein Sariketa
2016-03-02 Arratzu Sariketa
2016-03-08 Zalla Sariketa
2016-03-18 Bilbo Sariketa
Sailkapena
1. Hego Uribe (Ander Anakabe Lekue, Enare Muniategi Etxabe, Iker Garitagoitia Astigarraga, Txaber Ormazabal Villanueva, Andere Molinuevo Martin, Peio Molinuevo Martin): 404 puntu
2. Busturialdea (Beñat Bilbao Landa, Julen Karrion Lamikiz, Lurdes Ondaro Mallea, Aitor Etxebarriazarraga Gabiola, Ibai Amillategi Omaetxebarria, Gurutz Uruburu Ibarguengoitia): 393 puntu

Bizkaierarik onenaren saria: Lurdes Ondaro Mallea (Busturialdea)
Add more information

About us
Location
Services
Information request
How to search