Représentations Périodiques - Voir fiche Pour savoir plus sur cette section
Bizkaiko Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (27. 2010)
Information
- Type de représentation
- Txapelketa
- Place
- Bizkaia
- Début date
- 2010-05-03
- Date finale
- 2010-06-04
- Extension
- Bizkaia
- Extension
- Herrialde mailakoa
Participants
- Organisateurs
Ikastolen Elkartea - Responsibles
Respaldiza, Juanjo - Participants
Alegria, Ane Amenabar, Malen Arondo, Peio Cortada, Nuria Ibarzabal, Nerea Lejarzegi, Elene Ormazabal, Peio Uria, Imanol - Gruupe de Conducteur/trices
Paya, Xabi - Juges
Estiballes, Arkaitz Intxaurbe, Gorka Munitxa, Ainhoa - Championne
Bizkarra, Aitor Ormazabal, Peio
Description
- Saritutako lana
- Idatzizkoa:
LH 5. maila:
1. Amaia Zuberogoitia (Bekobenta-Markina)
2. Asier Otxoa (Asti Leku ikastola - Portugalete)
3. Edurne Urizar (RM Azkue ikastola - Lekeitio)
LH 6. maila:
1. Txaber Altube (Zelaieta HI - Abadiño)
2. Unai Mendiburu (Ander deuna ikastola - Sopela)
3. Fermin Reinicke (San Nikolas ikastola - Algorta)
DBH 1. maila:
1. Paule Loizaga (Ander deuna ikastola - Sopela)
2. Lourdes Ondano (Gernika BHI)
3. Itxaro Juaristi (Traña Matiena - Abadiño)
3. Beñat Gorostiaga (Ander deuna ikastola - Sopela)
DBH 2. maila:
1. Aitor Bizkarra (Traña Matiena - Abadiño)
2. Igor Uruburu (Kurutziaga ikastola - Durango)
3. Ander Gerrikaetxebarria (Andra Mari ikastola - Amorebieta-Etxano)
DBH 3. maila:
1. Beñat Iturbe (Andra Mari ikastola - Amorebieta-Etxano)
2. Unai Agorria (Juan Orobiogoitia HI - Iurreta)
3. Ekhi Aboitiz (RM Azkue ikastola - Lekeitio)
DBH 4. eta Batxillerrak:
1. Nerea Ibarzabal (Bera Kruz ikastola - Markina)
2. Imanol Uria (Aixerrota BHI - Getxo)
3. Maialen Markaida (Aixerrota BHI - Getxo)
3. Josune Aramendi (Bera Kruz ikastola - Markina) - Oinarriak
- Saioak:
Idatzizkoetan: 8 kanporaketa eta finala
Bat-batekoan: Mailako kanporaketa bana eta finala bat
Estructure
- Bizkaiko Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (27. 2010) Bat-batekoa
- Bizkaiko Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (27. 2010) Idatzizkoa
- Représenations
- Sailkapena
- 14 urte arte: Aitor Bizkarra
15-18 urte: Peio Ormazabal - Championne
Bizkarra, Aitor Ormazabal, Peio