Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Bertsolari Txapelketa Nagusia (11. 1993)

Oinarrizko informazioa

Ekitaldi mota
Txapelketa
Hasiera data
1993-10-31
Bukaera data
1993-12-19
Hedadura-mota
Euskal Herri mailakoa

Parte hartzaileak

Antolatzaileak
Euskal Herriko Bertsolari Elkartea
Arduradunak
Tapia, Koldo
Talde antolatzailea
Altuna Berridi, Joxemari
Arbe, Joxe Ramon "Arbe"
Azkune, Laxaro
Larretxea, Patxi
Lejardi, Jose Mari "Gabixola"
Murua, Jexux
Tapia, Koldo
Uria, Juanjo
Parte-hartzaileak
Aire, Mixel "Xalbador II"
Ajuria, Ireneo
Areitio, Juan Mari
Arozena, Estitxu
Arozena, Manolo
Atxotegi, Urko
Egaña, Andoni
Eizmendi, Juan Jose "Loidisaletxe II"
Elizagoien, Bittor
Elortza, Igor
Elortza, Jose Ramon
Enbeita, Jon
Intxausti, Kepa
Iribar, Jexux "Olalde"
Iturriaga, Unai
Lertxundi, Joxe Mari
Lizaso, Sebastian
Lopategi, Aritz
Lopez, Juan Mari
Maia, Jon
Mañukorta
Mendiburu, Jean Pierre
Mendizabal, Mikel
Munduate, Joxe
Murua, Iñaki
Omagojeaskoa, Jon Mikel
Peñagarikano, Anjel Mari
Respaldiza, Juanjo
Rezabal, Martin "Olaso"
Salegi, Joxe Angel "Lizarreta"
Sarasua, Aitor
Sasiain, Jose Antonio
Sorozabal, Jokin
Telleria, Millan
Telletxea, Amaia
Urdangarin, Jose Luis
Xabier "Euzkitze"
Zeberio, Xabier "Zeberio I"
Aurkezleak
Azkoitia, Trino
Iraola, Rufino
Gai-jartzaile taldea
Aburuza, Lontxo
Arbe, Joxe Ramon "Arbe"
Azkune, Laxaro
Basterretxea, Jose Luis "Altzalei"
Epaltza, Aingeru
Gomez, Manu
Ibarzabal, Karlos
Iza, Ibon
Legorburu, Meltxor
Madariaga, Joxepa
Mandaluniz, Bernardo
Mitxelena, Juan Joxe
Olabarri, Iñigo
Olano, Manuel
Oteiza, Mariasun
San Sebastian, Xabino
Sarriugarte, Iñaki
Taberna, Mikel
Urretabizkaia, Pello
Zeberio, Nikolas "Zeberio II"
Epai-mahaia
Aldekoa-Otalora, Anttonmari
Arizmendi, Markel
Baraiazarra, Luis
Irazustabarrena, Felix
Itzaina, Mixel
Kazabon, Antton
Santxo, Joseba
Epai-mahaiko idazkaria
Agirresarobe, Iñaki "Tola"
Altuna Berridi, Joxemari
Epai-mahaiko ordezkoa
Azkoitia, Trino
Etxegoin, Panpi
Iraola, Rufino
Txapelduna
Egaña, Andoni

Faseak

  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (11. 1993) Azken-laurdenak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (11. 1993) Finalaurrekoak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (11. 1993) Finala
Saioak
1993-10-31 Leitza Txapelketa
1993-11-01 Gernika-Lumo Txapelketa
1993-11-07 Laudio Txapelketa
1993-11-14 Hendaia Txapelketa
1993-11-21 Zumarraga Txapelketa
1993-12-05 Eibar Txapelketa 11:30
1993-12-05 Eibar Txapelketa 17:00
1993-12-08 Bilbo Txapelketa 11:30
1993-12-08 Bilbo Txapelketa 17:00
1993-12-19 Donostia Txapelketa 11:30
1993-12-19 Donostia Txapelketa 17:00
Sailkapena
1. Andoni Egaña
2. Euzkitze
3. Sebastian Lizaso
4. Unai Iturriaga
5. Jokin Sorozabal
6. Jon Enbeita
7. Anjel Mari Peñagarikano
8. Aritz Lopategi
Txapelduna
Egaña, Andoni
Oharrak bidali

Guri buruz
Non gauden
Zerbitzuak
Informazio eskaera
Bilaketak nola egin