Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi Atal honi buruz gehiago jakiteko
BBK Sariketa (28. 2020)
Oinarrizko informazioa
- Ekitaldi mota
- Sariketa
- Lekua
- Bizkaia
- Hasiera data
- 2020-03-03
- Bukaera data
- 2020-12-02
- Hedadura lekua
- Bizkaia
- Hedadura-mota
- Herrialde mailakoa
Parte hartzaileak
- Antolatzaileak
Bilbao Bizkaia Kutxa (BBK) - Parte-hartzaileak
Aiartzaguena, Mikel Alcedo, Asier Altube, Bittor Altuna, Maider Altzerreka, Iruri Anakabe, Ander Ansotegi, Jokin Aomar, Ismael Aretxaga, Malen Arrate, Mikel Arrizabalaga, Janire Asenjo, Sara Askaiturrieta, Maddi Atxa, Amaiur Basagoiti, Irune Bilbao, Izaro Cancelo, Olaia Diaz, Oihan Elorriaga, Ander Errementeria, Aratz Errementeria, Oier Foruria, Unai Galarza, Asier Galdos, Amaiur Gascón, Izaro Gezuraga, Koldo Goitia, Aitzol Ibarzabal, Nahia Intxausti, Unai Irastortza, Peru Iurrebaso, Urko Lago, Peio Maguregi, Iker Mazo, Izaro Mendiolagoitia, Oier Muñiz, Koldo Navarro Ugarteburu, Garazi Olabarri, Lur Pico, Ane Portillo, Iker Portugués, Leire Sarasola, Maite Sarriugarte, Ander Sololuze, Ariane Torralba, Jare Ucelay, Ander Uriarte Urrutia, Iker Vargas, Leire Villanueva, Koldo - Epai-mahaia
Antsotegi, Jone Arrien, Ander Respaldiza, Juanjo Romero, Beñat Txakartegi, Ander "Txaka"
Deskribapena
- Oinarriak
- Bertsolari Gazteen BBK Sariketea taldekako txapelketa da, eta talde bakoitzean, gutxienez, sei kidek kantatuko dute, bi multzotan:
A mailan: 18 urtera arteko hiru bertsolari
B mailan: 19 urtetik 25 urtera arteko hiru bertsolari
Aurten ere, azken urteetan moduan sei bertsolariko zortzi taldek hartuko dute parte, eta beraz, 60 bertsolari inguru arituko dira kantuan. Eskualde bakoitzak talde bat osatuko du, hurrengoak izango dira: Arratia, Busturialdea, Durangaldea, Enkarterri/Ezkerraldea, Hego Uribe, Lea-Artibai, Uribe-Butroe, eta Uribe-Kosta.
Bertsolari Gazteen BBK sariketaren ezaugarri nagusienetako bat taldeka jokatzen dela da. Hau da, taldekideen lana talde moduan baloratzen da eta saio bakoitzean puntu gehien batzen dituen taldeak egiten du aurrera.
Kanporaketa bakoitzeko talde irabazlea finalaurrekoetara sailkatzen da, eta finalaurreko bakoitzeko irabazlea finalera.
**Martxoan egitekoa zen BBK Sariketaren finala, baina etxeratze aginduagatik bertan behera geratu zen. Egin gabe geratu ziren finalaurrekoak eta finala eta zuzenean finala egingo dela adostu da.
FINALA
Busturialdea: Iker Uriarte, Asier Galarza eta Koldo Gezuraga.
Durangaldea: Iruri Altzerreka, Ander Elorriaga eta Bittor Altube.
Hego Uribe: Maider Altuna, Maite Sarasola eta Unai Foruria
Lea-Artibai: Sara Asenjo, Nahia Ibarzabal eta Koldo Muñiz.
Bestalde, aurten lehenengoz, finaleko kantaera onenaren saria egon da eta Iruri Altzerrekak jasoko du.
Faseak
- Saioak
- Sailkapena
- Txapelduna: BUSTURIALDEA