General search
New search Author: "Sokarros, Allande" Place: "Zangozako Merindadea" Place: "Zaraitzu" Century: "XXI" Type: "prentsa" Entity: Euskaltzaindia Type: Periodical PerformanceRefine your search
Found results: 68
Bertsolari Txapelketa Nagusia (3. 1960)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Bertsolari Txapelketa Nagusia (4. 1962)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Bertsolari Txapelketa Nagusia (5. 1965)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Bertsolari Txapelketa Nagusia (6. 1967)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Bertsolari Txapelketa Nagusia (7. 1980)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982)
[Periodical Performance]
Txapelketa
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (1994. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (1995. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (1. 1986. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (2. 1987. Zilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (4. 1989. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Bertso Lehiaketa (5. 1990. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Azkue Gazteentzako Ipuin Eta Olerki Lehiaketa (7. 1998. Bilbo)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Organizers:
Bilbao Bizkaia Kutxa, Euskaltzaindia
Add more information
Xenpelar Saria (1. 1962)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Jesus Lete "Ibai-Ertz", Basilio Pujana, Sebastian Salaberria, Manuel Uranga "Azkonar"
Champion:
Jesus Lete "Ibai-Ertz"
Add more information
Xenpelar Saria (2. 1963)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Gillermo Albizu, Jesus Lete "Ibai-Ertz", Manuel Matxain, Sebastian Salaberria
Champion:
Gillermo Albizu
Add more information
Xenpelar Saria (3. 1964)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Joxe Mari Ertzilla "Xabaroa", Joxe Mari Lertxundi, Jesus Lete "Ibai-Ertz", Sebastian Salaberria
Champion:
Joxe Mari Lertxundi
Add more information
Xenpelar Saria (4. 1965)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Gillermo Albizu, Jesus Lete "Ibai-Ertz", Manuel Matxain, Inozentzio Olea
Champion:
Manuel Matxain
Add more information
Xenpelar Saria (5. 1966)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Jesus Lete "Ibai-Ertz", Manuel Matxain, Inozentzio Olea, Sebastian Salaberria
Champion:
Inozentzio Olea
Add more information
Xenpelar Saria (6. 1967)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Gillermo Albizu, Jesus Lete "Ibai-Ertz", Manuel Matxain, Martin Oreja
Champion:
Manuel Matxain
Add more information
Xenpelar Saria (7. 1968)
[Periodical Performance]
Lehiaketa
Periodicity: Urtero
Extension: Euskal Herri mailakoa
Organizers:
Euskaltzaindia
Participants:
Joxe Aierbe, Segundo Kalonje, Jesus Lete "Ibai-Ertz", Sebastian Salaberria
Champion:
Segundo Kalonje
Add more information