Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (32. 2012)

Oinarrizko informazioa

Ekitaldi mota
Txapelketa
Lekua
Gipuzkoa < Euskal Herria
Hasiera data
2012-05-04
Bukaera data
2012-06-01
Hedadura lekua
Gipuzkoa
Hedadura-mota
Eskualde mailakoa

Deskribapena

Saritutako lana
LH 2.Zikloa:
Irabazlea: Naroa Aranburu (Beasaingo Andramendi Ikastola)
Sari emaileak: Aitor Sarriegi
Aipamenak:
Kepa Galparsoro (Ataungo Joxemiel Barandiaran Eskola)
Aloña Salegi (Debako Luzaro LHI Ikastetxea )
Naroa Otxoa (Aretxabaletako Kurtzebarri Eskola)
Naroa Iturbe ( Aretxabaletako Kurtzebarri Eskola)

LH 3.Zikloa:
Irabazlea: Joane Aldalur (Zarauzko Salbatore Mitxelena Ikastola)
Sari emaileak: Rosa Lertxundi eta Aitor Urbieta (irakasleak)
Aipamenak:
Aiora Mancheño (Oiartzungo Haurtzaro Ikastola)
Esther Eizagirre ( Zumaiako Herri Eskola)
Maddi Lasa (Errenderiko Orereta Ikastola)
Izaro Badiola ( Legazpiko Haztegi Ikastola)

DBH Lehen Zikloa . 12-14 urte bitartekoak
Irabazlea: Irati Tolosa (Zarauzko S. Mitxelena Ikastola)
Sari emaileak: Izaskun Linazasoro eta Arkaitz Lasa (Ikastola-Kilometroak)
Aipamenak:
Jone Makazaga (Zarauzko S. Mitxelena Ikastola)
Jokin Irastorza ( Oiartzungo Haurtzaro Ikastola)
Ane Beloki (Legazpiko Haztegi Ikastola)
Lierni Rekondo (Lasarteko Landaberri Institutua)

DBH 2.Zikloa eta Batxilergoa 15-18 urte bitartekoak
Irabazlea: Amaia Urbieta ( Zarauzko S.Mitxelena Ikastola)
Sari emaileak: Imanol Lazkano eta Patxi Goikolea
Aipamenak:
Haritz Mujika( Tolosako Orixe Institutua)
Beñat Torres (Urretxuko Garaialde Lizeoa)
Aitor Irastorza (Ordiziko Oianguren Institutua)
Maialen Akizu (Urretxuko Joxemari Iparragirre Institutua)
Oinarriak
Saioak:
3 fase:
-Ikastetxe barruko aukeraketa: izenak eman aurretik ikastetxe bakoitzean egingo dena.
-Eskualdeetako kanporaketak
-Finala

Faseak

  • Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (32. 2012) Bat-batekoa
  • Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (32. 2012) Idatzizkoa
Saioak
2012-05-04 Hernani Txapelketa
2012-05-11 Orio Txapelketa
2012-05-18 Eskoriatza Txapelketa
2012-05-25 Legazpi Txapelketa
2012-06-01 Andoain Txapelketa
Sailkapena
Txikien maila:
Lazkaoko taldea: Oihane Lazkanoiturburu, Andoni Mikelarena, Paul Iruretagoiena eta Aizpea Garmendia.
EH eskolartekora: Paul Iruretagoiena eta Maddi Etxeberria
Handien maila:
1. Jokin Bergara
2. Gema Urteaga
Txapelduna
Bergara, Jokin
Oharrak bidali

Guri buruz
Non gauden
Zerbitzuak
Informazio eskaera
Bilaketak nola egin