Actuaciones Periódicas - Ver ficha Más información sobre esta sección
Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa (10. 2015) Sailkapen fasea. "Gipuzkoa Bertsotan"
Información
- Tipo de actuación
- Txapelketa
- Lugar
- Gipuzkoa
- Fecha comienzo
- 2015-05-09
- Fecha final
- 2015-06-06
- Extensión
- Gipuzkoa
- Extensión
- Herrialde mailakoa
Participantes
- Organizadores
Gipuzkoako Bertsozale Elkartea - Participantes
- Grupo de Conductor/as
Agirreazaldegi Garzia, Irati Artola, Imanol "Felix" Etxezarreta, Itziar Iriarte Iribar, Iker Iriondo, Asier Jauregi, Saroi Narbaiza, Iban Usarralde, Inaxio Zaldua, Ion - Jueces
Descripción
- Oinarriak
- 2015eko Gipuzkoako Bertsolari Txapelketa udazkenean hasiko da. Aurretik, baina, hitzordu garrantzitsua dugu bertsozaleok: Gipuzkoa Bertsotan, Txapelketarako sailkapen fasea.
Sailkatzeko modua:
Bertsolari bakoitzak bi saio jokatuko ditu eta azken puntuazioa bi saio horien batuta izango da.
Saio guztiak jokatuta, sailkapeneko lehenengo 30 bertsolariak sailkatuko dira irailean hasiko den Gipuzkoako Bertsolari Txapelketarako.
Egin beharreko lanak:
Bertsolari bakoitzak bina saio egingo ditu: bata goizez eta bestea arratsaldez.
Goizeko saioa
Binaka, gaia emanda, zortziko handian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emanda, zortziko txikian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emana, Iparragirreren doinuaren molde berrian (AABBAA), hiruna bertso.
Kartzelako lana:
Bi punturi erantzun, zortziko txikian
Azken aurreko puntua emanda, gehienez 5 puntuko neurri handiko bertsoa osatu.
Arratsaldeko saioa
Binaka, gaia emanda, zortziko handian, hiruna bertso.
Binaka, gaia emanda, lauko handian launa kopla.
Binaka, gaia emanda, hamarreko txikian, hiruna bertso.
Kartzelako lana:
Bakarka, gaia emanda, nahi den doinu eta neurrian, bina bertso.
Estructura
- Actuaciones
- Sailkapena
- Jon Maia Soria
Ander Lizarralde Jimeno
Mikel Artola Izagirre
Unai Muñoa Amundarain
Haritz Casabal Pikabea
Asier Azpiroz Iztueta
Ibai Esoain Arruti
Iñaki Gurrutxaga Zubimendi
Oihana Iguaran Barandiaran
Gorka Azkarate Torner
Arkaitz Oiartzabal Agirre
Beñat Iguaran Amondarain
Ane Labaka Mayoz
Nahikari Gabilondo Mendizabal
Xabier Sukia Etxeberria
Manex Mujika Amunarriz
Aratz Igartzabal Bidegain
Gemma Urteaga Garmendia
Unai Gaztelumendi Arandia
Egoitz Eizagirre Aduriz
Manu Goiogana Bengoetxea
Maider Arregi Markuleta
Unai Mendizabal Jauregi
Eli Pagola Apezetxea
Haritz Mujika Lasa
Amaia Iturriotz Etxaniz
Aitor Irastortza Fadrique
Iñigo Gorostarzu Etxebeste
Eneritz Artetxe Eizagirre
Antton Fernandez Lasa