Représentations Périodiques - Voir fiche Pour savoir plus sur cette section
Bardoak: Nafarroako taldekako bertso ekimena (5. 2020)
Information
- Type de représentation
- Bertso jolasa
- Début date
- 2020-01-31
- Date finale
- 2020-10-17
- Extension
- Nafarroa
- Extension
- Herrialde mailakoa
- Website
- https://www.bertsozale.eus/eu/nafarroa/bardoak/
Participants
- Organisateurs
Nafarroako Bertsozale Elkartea - Participants
- Parte hartzeari buruzko oharrak
Taldeak_____________________________________________________________________
A multzoa
Larraun da Araitz. Bi dozena (Larraun-Araitz)
Parte hartzaileak: Ainhoa Iriarte, Aitor Irastortza, Arkaitz Goikoetxea, Joana Ziganda, Joxe Mugiro, Juan Mari Irastortza, Kizkitza Mujika, Luis Mari Larreta “Latu”, Oier Lakuntza
Ipar Haizea (Barañain)
Parte hartzaileak: Itsaso Agirre, Jabi Lezaun, Jon Arrizibita, Mikel Lasarte, Mintxo Astiz.
Bertsonautak (Malerreka-Baztan)
Parte hartzaileak: Alazne Untxalo, Amaia Elizagoien, Egoitz Gorosterrazu, Maialen Belarra, Irati Agesta, Lierni Oteiza, Maialen Kamino, Iker Gorosterrazu, Xabi Garraus.
B multzoa
Bertsopiztiak (Barañain)
Parte hartzaileak: Amaia Lasheras, Beñat Astiz, Enma Murillo, Idurre Villanueva, Irati Majuelo eta Zuhara Zaratiegi.
Pirini Bardo (Erroibar-Aezkoa)
Parte hartzaileak: Aitor Zazpe, Aritz Gale, Beñat Saldarredi, Fernando Ziganda, Ibai Carballo, Imanol Ubau, Leire Barberena, Karin Etxeberri, Sergio Hernandez
Arranopola (Lesaka)
Parte hartzaileak: Ane Telletxea, Eneko Fernandez, Erika Lagoma, Estitxu Arozena, Etxahun Azkarraga, Iban Garro, Iratxe Muxika, Jon Silveira, Josu Sanjurjo, Lide Igoa, Ninbe Urtxegi, Uxue Mesa,
C multzoa
Hego Haizea (Barañain)
Parte hartzaileak: Ainara Ieregi, Ander Baiano, Endika Legarra, Iñigo Aranguren “Pika”, Sahats Aleman
Lizarrako bardeak (Lizarra)
Parte hartzaileak: Aitor Irazustabarrena, Aitor Goya, Ander Aranburu, Beñat Hach Embarek, Cesar Etxeberria, Ekhiotz Prieto, Josu de la Hoz, Mikel Kolomo, Mikel Pinillos, Pello Etxaniz
Atekaberts komeni (Leitza)
Parte hartzaileak: Aitzol Eizmendi, Ander Fuentes “Itturri”, Ane Intxausti, Iñigo Gorostarzu, Joanes Illarregi, Migel Mari Elosegi “Luze”, Mikel Azpiroz “Txotxa”, Xabat Illarregi
D multzoa
Lamixene (Bera)
Parte hartzaileak: Ainhoa Larretxea, Aitor Elexpuru, Ekhiñe Zapiain, Estitxu Uranga, Julen Zelaieta, Patxi Castillo.
Amortziaren eliobak (Auritz-Hendaia-Lesaka)
Parte hartzaileak: Aimar Karrika, Josu Txoperena, Kristiñe Txoperena eta Maddi Ane Txoperena.
Sakaña (Sakana)
Parte hartzaileak: Ekain Alegre, Eneko Lazkoz, Idoia Granizo, Joxema Leitza, Saats Karasatorre eta Unai Artieda.
Drimtin (Arrotxapea-Iruñea)
Parte hartzaileak: Alberto Arce, Asier Saragueta, Migel Angel Ortiz de Guzman, Oskar Sanz de Acedo, Unai Uberetagoena, Xabier Terreros, Xabier Zarraluki
Estructure
- Bardoak: Nafarroako taldekako bertso ekimena (5. 2020) Lehen fasea
- Bardoak: Nafarroako taldekako bertso ekimena (5. 2020) Finalaurrekoak
- Bardoak: Nafarroako taldekako bertso ekimena (5. 2020) Finala
- Représenations
- Sailkapena
- TXAPELDUNA: BERTSONAUTAK (MALERREKA-BAZTAN)