Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015)

Oinarrizko informazioa

Ekitaldi mota
Txapelketa
Lekua
Araba
Hasiera data
2014-09-27
Bukaera data
2015-03-21
Hedadura lekua
Araba
Hedadura-mota
Herrialde mailakoa
Webgunea
http://www.bertsozale.eus/eu/araba/arabakotxapelketa

Parte hartzaileak

Antolatzaileak
Arabako Bertsozale Elkartea
Arduradunak
Lafuente, Asier
Parte-hartzaileak
Abarrategi, Peru
Agirre, Iker
Amilburu, Paula
Anda, Irati
Arbina, Oier
Argote, Unai
Arrausi, Maddalen
Balantzategi, Ainara
Bengoetxea, Unai
Cabeza, Iñaki
Campo, Josu
Comas, Ainhoa
Enbeita, Zigor
Fuentes, Maria
Gomez, Unai
Igoa, Xabi
Iradier, Egoitz
Izaga, Maria
Lertxundi, Iñaki
Mendibil, Unai
Murga, Maite
Olabarrieta, Iker
Pastor, Iker
Rubio, Asier
Ruiz de Pinedo, Irati
Ruiz de Pinedo, Jon
Sanchez, Jon
Solozabal, Ander
Tena, Iñaki
Zelaieta, Felipe
Aurkezleak
Del Alamo, Nieves
Domingo, Veronica
Irazusta, Aintzane
Santocildes, Olatz
Suarez, Oier
Ugarte, Marta
Gai-jartzaile taldea
Altuna, Lierni
Del Alamo, Nieves
Domingo, Veronica
Irazusta, Aintzane
Kortabarria, Maialen
Ramila, Libe
Santocildes, Olatz
Suarez, Oier
Ugarte, Marta
Epai-mahaia
Aizpurua Insausti, Ainhoa
Aizpurua, Patxi
Elexpuru, Iker
Elorriaga, Ekaitz
Fernandez de Arroiabe, Mikel
Jimenez, Aitor
Lopez De Arkaute, Hodei
Txapelduna
Agirre, Manex
Parte hartzeari buruzko oharrak
Aurrekanporaketetako gai-jartzaileak:
Aintzane Irazusta, Libe Ramila, Lierni Altuna, Maialen Kortabarria, Marta Ugarte, Nieves del Alamo, Oier Suarez, Olatz Santocildes, Veronica Domingo

Aurrekanporaketetako parte hartzaileak:
1.aurre-kanporaketa: Irati Anda, Zigor Enbeita, Iker Olabarrieta, Oier Arbina, Ainara Balantzategi, Unai Gomez

2.aurre-kanporaketa: Ander Solozabal, Xabi Igoa, Iñaki Tena, Egoitz Iradier, Iker Agirre, Iñaki Lertxundi

3.aurre-kanporaketa: Paula Amilburu, Iker Pastor, Jon Ruiz de Pinedo, Iñaki Cabeza, Josu Campo, Asier Rubio

4.aurre-kanporaketa: Unai Mendibil, Ainhoa Comas, Unai Bengoetxea, Maite Murga, Peru Abarrategi, Irati Ruiz de Pinedo

5.aurre-kanporaketa: Felipe Zelaieta, Maria Izaga, Maddalen Arrausi, Unai Argote, Maria Fuentes, Jon Sanchez

Deskribapena

Oinarriak
Parte hartzaileak:
2015eko Arabako Bertsolari Txapelketan 18 bertsolarik parte hartuko dute, 35k izena eman dute, irailean eta urrian jokatuko diren 5 aurre-kanporaketan 13 bertsolari sailkatuko dira, 2013ko finalistak zuzenean sailkatuta daude.

Aurrekanporaketak:
2013ko txapelketaren sailkapena erabili da aurre-kanporaketetako saioak osatzeko. 2013ko txapelketan parte hartu ez zuten bertsolariak 2013ko sailkapenaren bukaeran kokatu dira orden alfabetikoan.

Aurre-kanporaketetan, saio bakoitzeko irabazlea zuzenean sailkatuko da eta gainontzeko bertsolariak puntuazioaren arabera sailkatuko dira. 2013ko txapelketako 5 finalistek izena eman dute 2015eko txapelketan parte hartzeko, beraz, 13 bertsolari sailkatuko dira; orotara, 18 bertsolariko taldea osatuko dute 2015eko Arabako Bertsolari Txapelketan.

5 aurre-kanporaketak 3 egunetan banatuta Kanpezun, Ozaeta eta Elosun jokatuko dira.

Faseak

  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Aurre-kanporaketak
  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Finala
  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Finalaurrekoak
Saioak
2014-09-27 Kanpezu Txapelketa 16:30
2014-09-27 Kanpezu Txapelketa 18:15
2014-10-04 Ozeta Txapelketa 16:30
2014-10-04 Ozeta Txapelketa 18:15
2014-10-11 Elosu Txapelketa 17:30
2015-01-25 Dulantzi Txapelketa
2015-02-01 Laudio Txapelketa
2015-02-08 Legutio Txapelketa
2015-02-21 Aramaio Txapelketa
2015-02-28 Zigoitia Txapelketa
2015-03-07 Langraiz-Oka Txapelketa
2015-03-21 Gasteiz Txapelketa
Sailkapena
1. Manex Agirre: 583 puntu
2. Iñaki Viñaspre: 554,5
3. Oihane Perea: 380,5
4. Zigor Enbeita: 375
5. Ruben Sanchez: 370
6. Xabi Igoa: 368,5
Txapelduna
Agirre, Manex
Informazioa gehitu

Guri buruz
Non gauden
Zerbitzuak
Informazio eskaera
Bilaketak nola egin