Periodical Performances - View details   To know more about this section

Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015)

Irformation

Performance type
Txapelketa
Place
Araba
Beginning date
2014-09-27
Final date
2015-03-21
Extension
Araba
Extension
Herrialde mailakoa
Website
http://www.bertsozale.eus/eu/araba/arabakotxapelketa

Participants

Organizers
Arabako Bertsozale Elkartea
Responsibles
Lafuente, Asier
Participants
Abarrategi, Peru
Agirre, Iker
Amilburu, Paula
Anda, Irati
Arbina, Oier
Argote, Unai
Arrausi, Maddalen
Balantzategi, Ainara
Bengoetxea, Unai
Cabeza, Iñaki
Campo, Josu
Comas, Ainhoa
Enbeita, Zigor
Fuentes, Maria
Gomez, Unai
Igoa, Xabi
Iradier, Egoitz
Izaga, Maria
Lertxundi, Iñaki
Mendibil, Unai
Murga, Maite
Olabarrieta, Iker
Pastor, Iker
Rubio, Asier
Ruiz de Pinedo, Irati
Ruiz de Pinedo, Jon
Sanchez, Jon
Solozabal, Ander
Tena, Iñaki
Zelaieta, Felipe
Presenters
Del Alamo, Nieves
Domingo, Veronica
Irazusta, Aintzane
Santocildes, Olatz
Suarez, Oier
Ugarte, Marta
Conductors Team
Altuna, Lierni
Del Alamo, Nieves
Domingo, Veronica
Irazusta, Aintzane
Kortabarria, Maialen
Ramila, Libe
Santocildes, Olatz
Suarez, Oier
Ugarte, Marta
Referees
Aizpurua Insausti, Ainhoa
Aizpurua, Patxi
Elexpuru, Iker
Elorriaga, Ekaitz
Fernandez de Arroiabe, Mikel
Jimenez, Aitor
Lopez De Arkaute, Hodei
Champion
Agirre, Manex
Parte hartzeari buruzko oharrak
Aurrekanporaketetako gai-jartzaileak:
Aintzane Irazusta, Libe Ramila, Lierni Altuna, Maialen Kortabarria, Marta Ugarte, Nieves del Alamo, Oier Suarez, Olatz Santocildes, Veronica Domingo

Aurrekanporaketetako parte hartzaileak:
1.aurre-kanporaketa: Irati Anda, Zigor Enbeita, Iker Olabarrieta, Oier Arbina, Ainara Balantzategi, Unai Gomez

2.aurre-kanporaketa: Ander Solozabal, Xabi Igoa, Iñaki Tena, Egoitz Iradier, Iker Agirre, Iñaki Lertxundi

3.aurre-kanporaketa: Paula Amilburu, Iker Pastor, Jon Ruiz de Pinedo, Iñaki Cabeza, Josu Campo, Asier Rubio

4.aurre-kanporaketa: Unai Mendibil, Ainhoa Comas, Unai Bengoetxea, Maite Murga, Peru Abarrategi, Irati Ruiz de Pinedo

5.aurre-kanporaketa: Felipe Zelaieta, Maria Izaga, Maddalen Arrausi, Unai Argote, Maria Fuentes, Jon Sanchez

Description

Oinarriak
Parte hartzaileak:
2015eko Arabako Bertsolari Txapelketan 18 bertsolarik parte hartuko dute, 35k izena eman dute, irailean eta urrian jokatuko diren 5 aurre-kanporaketan 13 bertsolari sailkatuko dira, 2013ko finalistak zuzenean sailkatuta daude.

Aurrekanporaketak:
2013ko txapelketaren sailkapena erabili da aurre-kanporaketetako saioak osatzeko. 2013ko txapelketan parte hartu ez zuten bertsolariak 2013ko sailkapenaren bukaeran kokatu dira orden alfabetikoan.

Aurre-kanporaketetan, saio bakoitzeko irabazlea zuzenean sailkatuko da eta gainontzeko bertsolariak puntuazioaren arabera sailkatuko dira. 2013ko txapelketako 5 finalistek izena eman dute 2015eko txapelketan parte hartzeko, beraz, 13 bertsolari sailkatuko dira; orotara, 18 bertsolariko taldea osatuko dute 2015eko Arabako Bertsolari Txapelketan.

5 aurre-kanporaketak 3 egunetan banatuta Kanpezun, Ozaeta eta Elosun jokatuko dira.

Structure

  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Aurre-kanporaketak
  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Finala
  • Arabako Bertsolari Txapelketa (12. 2015) Finalaurrekoak
Performances
2014-09-27 Kanpezu Txapelketa 16:30
2014-09-27 Kanpezu Txapelketa 18:15
2014-10-04 Ozeta Txapelketa 16:30
2014-10-04 Ozeta Txapelketa 18:15
2014-10-11 Elosu Txapelketa 17:30
2015-01-25 Dulantzi Txapelketa
2015-02-01 Laudio Txapelketa
2015-02-08 Legutio Txapelketa
2015-02-21 Aramaio Txapelketa
2015-02-28 Zigoitia Txapelketa
2015-03-07 Langraiz-Oka Txapelketa
2015-03-21 Gasteiz Txapelketa
Sailkapena
1. Manex Agirre: 583 puntu
2. Iñaki Viñaspre: 554,5
3. Oihane Perea: 380,5
4. Zigor Enbeita: 375
5. Ruben Sanchez: 370
6. Xabi Igoa: 368,5
Champion
Agirre, Manex
Add more information

About us
Location
Services
Information request
How to search