Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi Atal honi buruz gehiago jakiteko
BBK Sariketa (18. 2010)
Oinarrizko informazioa
- Ekitaldi mota
- Sariketa
- Lekua
- Bilbo
- Hasiera data
- 2010-03-03
- Bukaera data
- 2010-03-26
- Hedadura-mota
- Herrialde mailakoa
Parte hartzaileak
- Antolatzaileak
Bilbao Bizkaia Kutxa (BBK) Bizkaiko Bertsozale Elkartea Bizkaiko Ikastolen Elkartea - Arduradunak
Bilbao, Joserra - Parte-hartzaileak
- Aurkezleak
Berriozabal, Maite Mandaluniz, Bernardo - Gai-jartzaile taldea
Aurrekoetxea, Leire Iarritu, Zuriñe - Epai-mahaia
Estiballes, Arkaitz Intxaurbe, Gorka Respaldiza, Juanjo - Epai-mahaiko idazkaria
Bilbao, Joserra - Parte hartzeari buruzko oharrak
- Taldeka:
Arratia Txikiak : / Amenabar-Malen / Mendia-Beñat / Astondoa-Irati /
Arratia Handiak : / Bernaola-Irati / Bilbao-Joseba / Gumuzio-Illart /
Busturialdea Txikiak : / Beitia-Nagore / Gorriño-Maria / Larrinaga-Jone /
Busturialdea Handiak: / Elortegi-Ander / Beitia-Aitor / Uribe-Amaia /
Durangaldea Txikiak: / Bizkarra-Aitor / Agorria-Unai / Alegria-Ane /
Durangaldea Handiak: / Urkiaga-Jon-Ander / Aldazabal-Ander / Uruburu-Eñaut /
Bilboaldea Txikiak: / Molinuevo-Pello / Ipiña-Olatz / Ormazabal-Peio /
Bilboaldea Handiak: / Zipitria-Arkaitz / Uribarren-Kepa / Erkizia-Irati /
Lea-Artibai Txikiak: / Ibarzabal-Nerea / Aramendi-Josune / Lejarzegi-Elene /
Lea-Artiba Handiak: / Iturraspe-Xabier / Galletebeitia-Xabat / Arrate-Eneko /
Enkarterri Txikiak: / Zubigarai-Arrate / Amezaga-Beñat / Cortada-Nuria /
Enkarterri Handiak: / Arrutia-Imanol / Akarregi-Maialen / Arrutia-Aitor /
Ipar Uribe Txikiak: / Vidal-Inazio / Arondo-Peio / Uria-Imanol /
Ipar Uribe Handiak: / Vidal-Peru / Vidal-Beñat / Paia-Itsaso /
Faseak
- Saioak
2010-03-03 Igorre Sariketa 2010-03-09 Durango Sariketa 2010-03-10 Markina-Xemein Sariketa 2010-03-16 Derio Sariketa 2010-03-17 Zalla Sariketa 2010-03-26 Bilbo Sariketa - Sailkapena
- 1. Lea Artibai
A Maila: Ibarzabal-Nerea / Aramendi-Josune / Lejarzegi-Elene
B Maila: Galletebeitia-Xabat / Arrate-Eneko / Iturraspe-Xabier
2. Ipar Uribe
A Maila: Vidal-Inazio / Arondo-Peio / Markaida-Maialen
B Maila: Vidal-Beñat / Vidal-Peru / Paia-Itsaso
Bizkaiera egokiena: Arruti-Aitor
Finalistarik gazteena: Aramendi-Josune