Liburutegia - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Bapatean 2016

Liburua: Euskara. Online Liburutegian
Izenburua
Bapatean 2016 / hautaketa eta transkribaketa, Felix Irazustabarrena ; dokumentazioa, Xenpelar Dokumentazio Zentroa ; irizpideak eta koordinazioa, Bertsozale Elkartea ; doinuen izendapena, Felix Irazustabarrena, Bertso Doinutegian oinarrituz ; zuzenketak eta azken orrazketa, Martin Aramendi
Argitalpena
Villabona: Mintzola Fundazioa : Bertsozale Elkartea, 2017
Edukia
Online
Gaiak
Bertsolaritza
Edukia
Entzuteko
Beste egileak
Aramendi, Martin ; Bertsozale Elkartea ; Irazustabarrena, Felix ; Mintzola Ahozko Lantegia ; Xenpelar Dokumentazio Zentroa
Deskribapen fisikoa
1 disko (CD-Data) ; 12 cm
Informazio formatua
Liburua
Eduki mota
Bertso-bilduma
ISBN / ISSN
978-84-945409-7-4
1. Bapatean 2016 liburua (PDF euskarrian):
Hitzaurrea ...9
Argibideak eta irizpideak ...13
Bertso-saioen mugimendua ...16
Tauletako kontzeptuen azalpena ...19
Txapelketa eta sariketak ...25
1. Herrialde mailako txapelketak ...31
2. Eskolarteko txapelketak ...32
3. Herrialde mailako lehiarik gabekoak ...35
4. Bat-bateko sariketak ...37
5. Bertsopaper lehiaketak ...52
Bat-bateko bertso hautatuak ...75
Bat-bateko sariketak ...255
Saioen aurkibidea ...269
Bertsoaldi hautatuak ...275
Bertsolarien aurkibidea ...279
Izen eta izengoitien deskribapena ...282

2. Bertso aldi hautatuak (mp3 euskarrian):

Plazaz plaza:
01. 2016-01-02 Hernani Jaialdia / A. Laburu eta B. Gaztelumendi (6 min., 19 seg.)
02. 2016-01-05 Oñati Jaialdia / A. Egaña eta A. M. Peñagarikano (6 min., 33 seg.)
03. 2016-01-05 Oñati Jaialdia / A. Egaña eta A. Mendiluze (3 min., 37 seg.)
04. 2016-01-10 Amurrio Jaialdia / U. Iturriaga eta A. Sarriegi (6 min., 16 seg.)
05. 2016-01-10 Amurrio Jaialdia / S. Colina eta I. Elortza (6 min., 57 seg.)
06. 2016-01-23 Tolosa Jaialdia / U. Mendizabal eta A. Mendiluze, (5 min., 32 seg.)
07. 2016-01-23 Tolosa Jaialdia / M. Lujanbio eta U. Iturriaga (7 min., 9 seg.)
08. 2016-01-30 Donostia Berezia / B. Gaztelumendi, A. Labaka eta M. Amuriza (8 min., 4 seg.)
09. 2016-01-30 Donostia Berezia / M. Amuriza (4 min., 2 seg.)
10. 2016-02-11 Irun Jaialdia / A. Martin (4 min., 52 seg.)
11. 2016-02-13 Lezo Jaialdia / A. Martin eta M. Akizu (6 min., 29 seg.)
12. 2016-02-19 Donostia Jaialdia / M. Lujanbio (2 min., 23 seg.)
13. 2016-02-28 Andoain Jaialdia / M. Lujanbio eta A. Mendiluze (6 min., 42 seg.)
14. 2016-03-06 Biriatu Jaialdia / J. Maia, A. Arzallus, M. Lujanbio, J. Soto eta A. Egaña (6 min., 17 seg.)
15. 2016-03-06 Elizondo Berezia / A. Agirre, O. Iguaran, A. Labaka eta A. Martin (8 min., 17 seg.)
16. 2016-03-12 Villabona Jaialdia / A. Laburu eta J. Soto (8 min., 3 seg.)
17. 2016-03-18 Bergara Jaialdia / O. Bartra eta M. Lujanbio (6 min.)
18. 2016-03-19 Igorre Jaialdia / O. Enbeita eta A. Arzallus (6 min., 47 seg.)
19. 2016-04-03 Zegama Jaialdia / A. Egaña, I. Zubeldia, M. Amuriza eta O. Iguaran, (3 min., 41 seg.)
20. 2016-04-03 Zegama Jaialdia / M. Amuriza eta O. Iguaran (7 min., 54 seg.)
21. 2016-04-21 Gasteiz Jaialdia / M. Lujanbio, O. Enbeita, I. Viñaspre, O. Perea, A. Estiballes eta J. Maia (6 min., 6 seg.)
22. 2016-04-23 Aramaio Berezia / B. Gaztelumendi (3 min., 42 seg.)
23. 2016-04-29 Altzo Lagun-artekoa / Xabier Amuriza eta M. Amuriza (4 min., 41 seg.)
24. 2016-05-06 Abadiño Jaialdia / A. M. Peñagarikano eta I. Elortza, (5 min., 46 seg.)
25. 2016-05-13 Ondarroa Jaialdia / I. Murua eta B. Gaztelumendi (9 min., 3 seg.)
26. 26. 2016-05-20 Antzuola Jaialdia / U. Agirre eta A. Martin (8 min., 55 seg.)
27. 2016-05-20 Antzuola Jaialdia / U. Agirre (3 min., 16 seg.)
28. 2016-05-27 Anoeta Jaialdia / B. Gaztelumendi, A. Martin, I. Apalategi eta O. Iguaran (6 min., 31 seg.)
29. 2016-06-08 Bilbo Berezia / U. Alberdi (3 min., 34 seg.)
30. 2016-06-10 Bergara Berezia / O. Bartra eta O. Enbeita (9 min., 23 seg.)
31. 2016-06-24 Andoain Jaialdia / A. Mendiluze (5 min., 29 seg.)
32. 2016-06-29 Mungia Jaialdia / A. Estiballes (5 min., 19 seg.)
33. 2016-07-24 Donostia Berezia / J. Maia (6 min., 8 seg.)
34. 2016-07-25 Elizondo Jaialdia / O. Iguaran eta J. M. Irazu (4 min., 27 seg.)
35. 2016-07-30 Getxo Jaialdia / S. Lizaso, A. Illaro, I. Zubeldia eta A. Arzallus (7 min., 30 seg.)
36. 2016-08-09 Gasteiz Jaialdia / O. Perea eta J. Zelaieta (7 min., 30 seg.)
37. 2016-09-08 Alkiza Jaialdia / A. Egaña eta S. Lizaso (6 min., 42 seg.)
38. 2016-09-08 Alkiza Jaialdia / M. Lujanbio eta S. Lizaso (5 min., 33 seg.)
39. 2016-09-11 Heleta Lagun-artekoa / A. Arzallus eta O. Barroso (4 min., 16 seg.)
40. 2016-09-11 Heleta Lagun-artekoa / A. Arzallus (4 min., 25 seg.)
41. 2016-09-29 Irura Jaialdia / A. Egaña (4 min., 29 seg.)
42. 2016-09-29 Loiu Jaialdia / E. Lekue eta J. M. Irazu (6 min., 5 seg.)
43. 2016-10-15 Errenteria Jaialdia / U. Iturriaga, S. Colina, B. Gaztelumendi, A. Martin, A. Mendiluze eta J. Maia (8 min., 46 seg.)
44. 2016-10-20 Iruñea Jaialdia / J. Zelaieta eta S. Colina (6 min., 59 seg.)
45. 2016-10-21 Durango Jaialdia / I. Elortza eta J. Soto (6 min., 28 seg.)
46. 2016-10-21 Durango Jaialdia / O. Iguaran (5 min., 18 seg.)
47. 2016-11-10 Iruñea Jaialdia / S. Alkaiza eta J. Soto (5 min., 47 seg.)
48. 2016-11-10 Iruñea Jaialdia / A. Arzallus (3 min., 8 seg.)
49. 2016-11-18 Legazpi Jaialdia / M. Artola (2 min., 30 seg.)
50. 2016-12-08 Markina-Xemein Jaialdia / S. Lizaso eta E. Lekue (3 min., 56 seg.)
2016-12-17 Bilbo Txapelketa / Etxahun Lekue (5 min., 59 seg.)
51. 2016-12-30 Aramaio Jaialdia / S. Colina eta I. Zubeldia (5 min., 59 seg.)

Datu-base honetan eskainitako informazioari buruz jakiteko, kontsultatu lege oharra