Représentations Périodiques - Voir fiche   Pour savoir plus sur cette section

Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982)

Information

Type de représentation
Txapelketa
Début date
1982-05-08
Date finale
1982-12-19
Extension
Euskal Herri mailakoa

Participants

Organisateurs
Euskaltzaindia
Responsibles
San Martin, Juan
Groupe organisateur
Aranalde, Joxe Mari
Aranburu, Antton
Iraola, Rufino
Iriondo, Joxe Mari
Zearreta, Juan Jose
Participants
Agirre, Bittor "Bitti"
Agirre, Joxe
Alkhat, Ernest
Altuna Etxabe, Joxe Mari
Amuriza, Xabier
Antiguedad, Iñaki
Areitio, Juan Mari
Argiñarena, Joxe Fermin
Argiñarena, Joxe Miel
Arregi, Joseba "Altzu"
Arrizabalaga, Xabier "Ziarda"
Arrosagarai, Joanes (1949-1998)
Aurre, Jon
Azpillaga, Jon
Begiristain, Juan Inazio
Bilbao, Joserra
Enbeita, Abel
Enbeita, Jon
Enbeita, Moises
Etxebarria, Joserra
Etxeberria, Patxi
Ezponda, Txomin
Garmendia, Txomin
Gonzalez, Jose Antonio "Urrusti"
Gorrotxategi, Jose Luis
Harinordoki, Jean Louis "Laka"
Iraola, Patxi
Iribar, Jexux "Olalde"
Izagirre, Joxe "Attola"
Jaka, Xanti
Jauregi, Jexux Mari "Altzo Txiki"
Kortabarria, Jesus "Kaxeta"
Larrañaga, Anjel
Lasa, Iñaki
Lazkano, Imanol
Lertxundi, Joxe Mari
Lertxundi, Juan Manuel
Lizaso, Koxme
Lizaso, Sebastian
Loiola, Juan
Lopategi, Jon
Makazaga, Jose "Ziolar"
Mañukorta
Mendiburu, Jean Pierre
Mendizabal, Mikel
Mugartegi, Jon
Murua, Iñaki
Narbaiza, Juan Mari
Odriozola, Iñaki
Otamendi, Luis
Otaño, Iñaki
Pastor, Jose Mari
Peñagarikano, Anjel Mari
San Migel, Anjel
San Migel, Isidro
Sardui, Deunoro
Sardui, Jesus Mari
Sein, Manuel "Xanpun"
Tapia, Koldo
Telleria, Millan
Uraga, Bittor
Urain, Kepa
Urretabizkaia, Manuel
Zeberio, Nikolas "Zeberio II"
Zeberio, Xabier "Zeberio I"
Zorrotza, Xabier
Présentateur/trices
Intxaurraga, Juan Inazio
Iriondo, Joxe Mari
Juges
Arana Martija, Jose Antonio
Aranalde, Joxe Mari
Aranburu, Antton
Etxezarreta, Jesus Mari "Izazpi"
Irigoien, Alfonso
Itzaina, Mixel
Larre, Emile
Muniategi, Abel
Zavala, Antonio
Championne
Amuriza, Xabier
Parte hartzeari buruzko oharrak
Bertsolariak bi taldetan banatu ziren:
A taldea: orain arteko txapelketetan azkenerarte iritsi izan direnek, 1980.eko Txapelketa Nagusia eskuhartu dutenenk eta 1968.eko txapelketan kantatu zuten guztiek osatuko dute: Xabier Amuriza, Joseba Arregi, Jon Azpillaga, Jon Enbeita, Txomin Ezponda, Patxi Etxeberria, Txomin Garmendia, Jose Luis Gorrotxategi, Patxi Iraola, Anjel Larrañaga, Imanol Lazkano, Koxme Lizaso, Jon Lopategi, Jon Mugartegi, Juan Mari Narbaiza, Xanpun eta Xabier Zeberio.
B talde: Lehen aipatutako maila horretaraino heldu ez diren bertsolari guztiek eta orain izena emango dutenek osatuko dute talde hau.

Estructure

  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982) Lehen fasea : B taldea
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982) Bigarren fasea: A taldea + B taldeko hautatuak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982) Final-erdiak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (8. 1982) Finala
Représenations
1982-05-08 Hernani
1982-05-09 Markina-Xemein
1982-05-15 Tolosa Txapelketa
1982-05-22 Lesaka Txapelketa
1982-05-29 Hendaia
1982-05-30 Aramaio
1982-06-06 Zornotza
1982-06-12 Azkoitia Txapelketa
1982-11-14 Oiartzun Txapelketa 11:30
1982-11-21 Gernika-Lumo
1982-11-28 Idiazabal Txapelketa 17:00
1982-11-28 Idiazabal Txapelketa 11:30
1982-12-05 Durango Txapelketa 17:00
1982-12-05 Durango Txapelketa 11:30
1982-12-19 Donostia Txapelketa 11:30
Sailkapena
1. Xabier Amuriza
2. Jon Enbeita
Championne
Amuriza, Xabier
Envoyer plus information

À propos de nous
Location
Services
Demande d'information
Aide pour chercher