Liburutegia - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Bapatean 2018

Audioa: Euskara. Online Liburutegian
Izenburua
Bapatean 2018 / grabaketak, Xenpelar Dokumentazio Zentroak, Bertsozale Elkarteetako sail desberdinei, zein borondatezko grabatzaileei esker jasotakoak ; hautaketa eta transkribaketa, Felix Irazustabarrena ; dokumentazioa, Xenpelar Dokumentazio Zentroa ; irizpideak eta koordinazioa, Bertsozale Elkartea ; doinuen izendapena, Felix Irazustabarrena, Bertso Doinutegian oinarrituz ; zuzenketak eta azken orrazketa, Martin Aramendi.
Argitalpena
Villabona ; Andoain: Mintzola Fundazioa : Euskal Herriko Bertsozale Elkartea : Lanku Bertso Zerbitzuak, 2019
Gaiak
Bertsolaritza
Edukia
Entzuteko
Beste egileak
Aramendi, Martin ; Bertsozale Elkartea ; Irazustabarrena, Felix ; Lanku ; Mintzola Ahozko Lantegia ; Xenpelar Dokumentazio Zentroa
Deskribapen fisikoa
1 disko (CD-DA) (53 min., 49 seg.) : estereo
Informazio formatua
Audioa
Eduki mota
Bertso-bilduma
Lege Gordailua
SS 621-2019
ISBN / ISSN
978-84-945409-2-9
Oharrak
Izenburu bereko liburuarekin argitaratua.
PLAZAZ PLAZA
01. 2018-01-22 Baiona \ M. Lujanbio - A. Mendiluze – B. Gaztelumendi (7 min., 8 seg.)
02. 2018-01-14 Getaria \ M. Lujanbio - A. Arzallus (7 min., 33 seg.)
03. 2018-01-14 Getaria \ A. Arzallus (5 min., 13 seg.)
04. 2018-01-19 Legutio \ I. Elortza – N. Ibarzabal (6 min., 15 seg.)
05. 2018-01-20 Tolosa \ A. Egaña – B. Iguaran (7 min., 24 seg.)
06. 2018-01-20 Tolosa \ A. Egaña (4 min., 44 seg.)
07. 2018-01-20 Tolosa \ B. Iguaran – M. Lujanbio – A. Laburu – A. Mendiluze – A. Arzallus (7 min., 6 seg.)
08. 2018-01-27 Mungia \ A. Egaña – M. Agirre (5 min., 4 seg.)
09. 2018-01-27 Mungia \ A. Egaña – A. Arzallus (7 min., 25 seg.)
10. 2018-01-28 Bilbo \ A. Arzallus – M. Amuriza (5 min., 45 seg.)
11. 2018-01-28 Bilbo \ A. Arzallus – M. Amuriza - N. Ibarzabal – I. Elortza (4 min., 29 seg.)
12. 2018-02-16 Aizarnazabal \ A. Egaña - I. Zubeldia (8 min.)
13. 2018-02-23 Alegia \ O. Iguaran - A. Egaña - J. Maia - A. Martin - B. Gaztelumendi (7 min., 30 seg.)
14. 2018-02-23 Alegia \ J. Maia - B. Gaztelumendi (7 min., 16 seg.)
15. 2018-02-24 Zarautz \ A. Arzallus - I. Zubeldia (4 min., 23 seg.)
16. 2018-03-02 Legazpi \ A. Sarriegi – U. Agirre (7 min., 18 seg.)
17. 2018-03-02 Legazpi \ A. Sarriegi – U. Agirre (6 min., 11 seg.)
18. 2018-03-04 Biriatu \ M. Arzallus - M. Lujanbio (6 min., 6 seg.)
19. 2018-03-04 Biriatu \ M. Arzallus - M. Lujanbio - U. Agirre - A. Arzallus - A. Egaña (4 min., 55 seg.)
20. 2018-03-10 Zigoitia \ O. Iguaran – O. Perea (7 min., 36 seg.)
21. 2018-03-10 Zigoitia \ O. Bartra – A. Martin (8 min., 58 seg.)
22. 2018-03-10 Zigoitia \ O. Iguaran – A. Martin (9 min., 25 seg.)
23. 2018-03-23 Bergara \ I. Zubeldia (2 min., 43 seg.)
24. 2018-03-23 Bergara \ M. Lujanbio (3 min., 58 seg.)
25. 2018-04-06 Zumaia \ A. Egaña (3 min., 11 seg.)
26. 2018-04-06 Zumaia \ U. Iturriaga – A. Karrika (6 min., 11 seg.)
27. 2018-04-19 Asteasu \ A.M. Peñagarikano - M. Lujanbio (10 min., 13 seg.)
28. 2018-04-26 Altza \ O. Iguaran - On. Enbeita (7 min., 58 seg.)
29. 2018-04-26 Altza \ M. Artetxe - On. Enbeita (7 min., 20 seg.)
30. 2018-05-03 Irun \ A. Agirre – E. Pagola (7 min., 16 seg.)
31. 2018-05-06 Bilbo \ S. Colina – O. Bartra (7 min., 56 seg.)
32. 2018-05-09 Legorreta \ U. Mendizabal – M. Akizu – M. Goiogana (6 min., 18 seg.)
33. 2018-05-18 Antzuola \ I. Zubeldia (2 min., 51 seg.)
34. 2018-05-23 Iruñea \ J. Soto (2 min., 41 seg.)
35. 2018-05-23 Iruñea \ A. Karrika - I. Majuelo - S. Alkaiza (6 min., 32 seg.)
36. 2018-05-23 Anoeta \ A. Mendiluze (4 min., 59 seg.)
37. 2018-06-17 Ereñotzu \ M. Lujanbio - A. Karrika - A. Mendiluze - E. Pagola - A. Sarriegi (3 min., 55 seg.)
38. 2018-07-07 Lesaka \ M. Lujanbio – U. Alberdi (3 min., 8 seg.)
39. 2018-07-11 Algorta \ J. Maia - U. Iturriaga - A. Egaña - A. Martin - J. Uria - F. Paia (12 min., 30 seg.)
40. 2018-07-13 Alegia \ A. Arzallus – I. Zubeldia (4 min., 35 seg.)
41. 2018-07-16 Markina-Xemein \ O. Iguaran - X. Galletebeitia (6 min., 25 seg.9
42. 2018-07-16 Markina-Xemein \ M. Artetxe (3 min., 7 seg.)
43. 2018-07-25 Elizondo \ A. Martin - E. Zelaia (6 min.)
44. 2018-07-25 Elizondo \ Xamoa (5 min., 58 seg.)
45. 2018-07-31 Altzo \ M. Lujanbio - H. Mujika - A. Mendiluze - A. Egaña - O. Iguaran - S. Colina (7 min., 23 seg.)
46. 2018-07-31 Altzo \ M. Lujanbio - H. Mujika - A. Mendiluze - A. Egaña - O. Iguaran - S. Colina (8 min., 7 seg.)
47. 2018-08-09 Gasteiz \ J. Soto – P. Abarrategi (6 min., 34 seg.)
48. 2018-08-12 Zarautz \ M. Lujanbio - S. Colina - U. Agirre - A. Sarriegi - N. Ibarzabal -A. Urbieta (7 min., 16 seg.)
49. 2018-08-13 Leitza \ M. Lujanbio - N. Elustondo (6 min., 54 seg.)
50. 2018-08-13 Leitza \ A. Mendiluze (3 min., 42 seg.)
51. 2018-08-13 Leitza \ A. Mendiluze - J. Illarregi (7 min., 1 seg.)
52. 2018-08-13 Leitza \ J. Soto (3 min., 43 seg.)
53. 2018-08-13 Donostia \ M. Lujanbio - A. Mendiluze - B. Gaztelumendi - I. Elortza (7 min., 15 seg.)
54. 2018-08-20 Bilbo \ S. Colina - I. Ajuriagojeaskoa (7 min., 39 seg.)
55. 2018-08-20 Bilbo \ M. Akizu (3 min., 44 seg.)
56. 2018-08-20 Bilbo \ A. Estiballes (4 min., 31 seg.)
57. 2018-08-26 Gorriti \ M. Lujanbio - A. Mendiluze (4 min., 39 seg.)
58. 2018-09-06 Zizurkil \ J.M. Irazu (4 min., 25 seg.)
59. 2018-09-07 Donostia \ A. Mendiluze (4 min., 18 seg.)
60. 2018-09-07 Donostia \ B. Gaztelumendi - J. Uria (5 min., 11 seg.)
61. 2018-09-07 Donostia \ S. Colina (4 min., 2 seg.)
62. 2018-09-09 Alkiza \ S. Lizaso – A.M. Peñagarikano (7 min., 25 seg.)
63. 2018-10-06 Iurreta \ M. Amuriza (4 min., 18 seg.)
64. 2018-10-07 Oñati \ A. Laburu - I. Zubeldia (5 min., 11 seg.)
65. 2018-10-14 Donostia \ J. Soto (2 min., 49 seg.)
66. 2018-10-28 Gernika-Lumo \ U. Iturriaga – E. Lekue (4 min., 59 seg.)
67. 2018-10-28 Gernika-Lumo \ O. Iguaran (4 min., 6 seg.)
68. 2018-11-23 Soraluze \ N. Ibarzabal - S. Lizaso (6 min., 37 seg.)
69. 2018-11-23 Soraluze \ A. Sarriegi – S. Lizaso (6 min., 55 seg.)
70. 2018-11-25 Eibar \ A. Martin – M. Lujanbio (4 min., 1 seg.)
71. 2018-11-25 Eibar \ A. Egaña – U. Mendizabal - A. Martin – M. Lujanbio (6 min., 4 seg.)
72. 2018-12-02 Berriz \ M. Amuriza (6 min., 41 seg.)
73. 2018-12-13 Donostia \ A. Labaka - A. Egaña (5 min., 58 seg.)
74. 2018-12-15 Bilbo \ On. Enbeita (1 min., 34 seg.)
75. 2018-12-20 Azpeitia \ A. Arzallus (3 min., 42 seg.)

SARIKETAK
76. 2018-02-09 Getxo \ A. Arrizubieta (4 min., 47 seg.)
77. 2018-04-07 Gabiria \ T. Altube - P. Abarrategi (5 min., 18 seg.)
78. 2018-04-07 Gabiria \ E. Pagola (1 min., 19 seg.)
79. 2018-05-12 Ondarroa \ J. Bergara – O. Etxeberria (3 min., 45 seg.)
80. 2018-09-07 Zarautz \ I. Irazustabarrena (30 seg.)
81. 2018-09-07 Zarautz \ A. Salegi – A. Igartzabal (4 min., 58 seg.)
82. 2018-09-07 Zarautz \ I. Uria (4 min., 7 seg.)
83. 2018-10-06 Hazparne \ A. Servier (1 min., 3 seg.)
84. 2018-10-06 Hazparne \ E. Pagola (4 min., 54 seg.)
85. 2018-10-19 Aramaio \ M. Arregi (4 min., 55 seg.)

Bapatean 2018

2019. Liburua: Euskara. Online Liburutegian

Datu-base honetan eskainitako informazioari buruz jakiteko, kontsultatu lege oharra