Aldizkako Ekitaldiak - Fitxa ikusi   Atal honi buruz gehiago jakiteko

Bertsolari Txapelketa Nagusia (12. 1997)

Oinarrizko informazioa

Ekitaldi mota
Txapelketa
Hasiera data
1997-10-11
Bukaera data
1997-12-14
Hedadura-mota
Euskal Herri mailakoa

Parte hartzaileak

Antolatzaileak
Euskal Herriko Bertsozale Elkartea
Arduradunak
Murua, Jexux
Talde antolatzailea
Aizpurua, Karlos
Altuna Berridi, Joxemari
Irazustabarrena, Felix
Iturrioz, Joxin
Leitza Razkin, Joxema
Murua, Jexux
Tapia, Koldo
Parte-hartzaileak
Agirre Goia, Unai
Arozena, Estitxu
Artza, Joseba
Arzallus, Jexus
Egaña, Andoni
Eizmendi, Jon
Eizmendi, Juan Jose "Loidisaletxe II"
Elizagoien, Bittor
Elortza, Igor
Enbeita, Oihane
Estanga, Oskar
Fernandez, Estitxu
Gaztelurrutia, Beñat
Gorostidi, Bixente
Ibarra, Iratxe
Intxausti, Kepa
Irazu Muñoa, Jexux Mari
Iturriaga, Unai
Larrañaga, Andoni
Legarreta, Xabier "Arano"
Lizaso, Sebastian
Lopategi, Aritz
Lujanbio, Maialen
Maia, Jon
Mañukorta
Mendiluze, Aitor
Mendizabal, Mikel
Munduate, Joxe
Murua, Iñaki
Narbaiza, Juan Mari (1949-2016)
Otamendi, Andoni
Otamendi, Asier
Respaldiza, Juanjo
Rezabal, Martin "Olaso"
Salegi, Joxe Angel "Lizarreta"
Sarriegi, Aitor
Silveira, Xabier
Sorozabal, Jokin
Ugartetxea, Arkaitz
Urdangarin, Jose Luis
Zelaia, Iñaki
Aurkezleak
Azkune, Laxaro
Mandaluniz, Bernardo
Taberna, Mikel
Gai-jartzaile taldea
Azkune, Laxaro
Azula, Mirari
Basterretxea, Jose Luis "Altzalei"
Iparragirre, Arantza
Mandaluniz, Bernardo
Olano, Manuel
Zeberio, Nikolas "Zeberio II"
Epai-mahaia
Aldekoa-Otalora, Anttonmari
Baraiazarra, Luis
Irazustabarrena, Felix
Kazabon, Antton
Larretxea, Patxi
Loidi, Arantzazu
Santxo, Joseba
Epai-mahaiko idazkaria
Altuna Berridi, Joxemari
Epai-mahaiko ordezkoa
Abril, Jon
Aizpurua, Mikel
Txapelduna
Egaña, Andoni

Faseak

  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (12. 1997) Kanporaketak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (12. 1997) Finalaurrekoak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (12. 1997) Finala
Saioak
1997-10-11 Tolosa Txapelketa
1997-10-18 Aramaio Txapelketa
1997-10-19 Hendaia Txapelketa
1997-10-25 Ondarroa Txapelketa
1997-10-26 Iruñea Txapelketa
1997-11-01 Getxo Txapelketa
1997-11-02 Zarautz Txapelketa
1997-11-16 Bera Txapelketa
1997-11-23 Igorre Txapelketa
1997-11-30 Beasain Txapelketa
1997-12-14 Donostia Txapelketa 11:00
1997-12-14 Donostia Txapelketa 16:30
Sailkapena
1. Andoni Egaña 1340,0 puntu
2. Sebastian Lizaso 1272,5 puntu
3. Unai Iturriaga 1256,0 puntu
4. Jexux Mari Irazu 1241,5 puntu
5. Mikel Mendizabal 1233,0 puntu
6. Aritz Lopategi 1224,0 puntu
7. Jon Maia 1186,0 puntu
8. Maialen Lujanbio 1183,5 puntu
Txapelduna
Egaña, Andoni
Oharrak bidali

Guri buruz
Non gauden
Zerbitzuak
Informazio eskaera
Bilaketak nola egin