Periodical Performances - View details   To know more about this section

Bertsolari Txapelketa Nagusia (15. 2009)

Irformation

Performance type
Txapelketa
Beginning date
2009-10-03
Final date
2009-12-13
Extension
Euskal Herri mailakoa
Website
http://www.txapelketanagusia.eu/

Participants

Organizers
Euskal Herriko Bertsozale Elkartea
Responsibles
Agirresarobe, Jon "Torrotxo"
Organization group
Agirresarobe, Jon "Torrotxo"
Agote, Gontzal
Albizu, Marikarmen
Aranburu, Oihana
Arburua, Lorea
Arzallus, Amets
Azurmendi, Oroitz
Castaños, Jokin
Elizasu, Unai
Ellakuriaga, Izaskun
Esteibar, Estibalitz
Gabilondo, Nahikari
Ibaibarriaga, Asier
Ibarra, Iratxe
Mariskal, Mikel
Markuerkiaga, Leire
Otamendi, Andoni
San Sebastian, Xabino
Zerain, Aritz
Participants
Agirre, Amaia
Agirre Goia, Unai
Agirreazaldegi, Ainhoa
Ajuriagojeaskoa, Ibon
Alberdi, Uxue
Amuriza, Miren
Artetxe, Miren
Arzallus, Amets
Arzallus, Maddalen
Barroso, Odei
Bartra, Oihana
Colina, Sustrai
Egaña, Andoni
Elortza, Igor
Enbeita, Onintza
Estiballes, Arkaitz
Gaztelumendi, Beñat
Gurrutxaga, Iñaki
Ibarra, Iratxe
Irazu Muñoa, Jexux Mari
Iturriaga, Unai
Izagirre, Iñigo
Lagoma, Erika
Lekue, Etxahun
Lujanbio, Maialen
Maia, Jon
Mantzizidor, Iñigo "Mantxi"
Martin, Jon
Mendiluze, Aitor
Munduate, Joxe
Muñoa, Unai
Oiartzabal, Arkaitz "Xamoa"
Olaetxea, Iñigo
Otamendi, Asier
Paia, Fredi
Paya, Xabi
Perea, Oihane
Sarriegi, Aitor
Silveira, Xabier
Soto, Julio
Sukia, Xabier
Uria Albizuri, Jone
Zelaia, Iñaki
Zubeldia, Iker
Presenters
Altuna, Lierni
Anbustegi, Fernando
Berriozabal, Maite
Iarritu, Zuriñe
Itzaina, Joana
Jauregi, Saroi
Mandaluniz, Bernardo
Rekondo, Alaitz
Usarralde, Inaxio
Conductors Team
Altuna, Lierni
Anbustegi, Fernando
Berriozabal, Maite
Elizasu, Unai
Iarritu, Zuriñe
Itzaina, Joana
Jauregi, Saroi
Mandaluniz, Bernardo
Rekondo, Alaitz
Usarralde, Inaxio
Referees
Abril, Jon
Astigarraga Pagoaga, Aitzol
Azula, Mirari
Bidegain, Eneko
Elorriaga, Ekaitz
Ibaibarriaga, Asier
Leunda, Zigor
Santxo, Joseba
Telleria Uriarte, Josu
Urreaga, Bakarne
Champion
Lujanbio, Maialen

Structure

  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (15. 2009) Final-laurdena
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (15. 2009) Finalaurreak
  • Bertsolari Txapelketa Nagusia (15. 2009) Finala
Performances
2009-10-03 Zestoa Txapelketa
2009-10-10 Leitza Txapelketa
2009-10-11 Bilbo Txapelketa
2009-10-17 Uztaritze Txapelketa
2009-10-18 Zarautz Txapelketa
2009-10-24 Laudio Txapelketa
2009-11-07 Bergara Txapelketa
2009-11-08 Gasteiz Txapelketa
2009-11-14 Tolosa Txapelketa
2009-11-15 Hendaia Txapelketa
2009-11-21 Gernika-Lumo Txapelketa
2009-11-22 Iruñea Txapelketa
2009-11-29 Donostia Txapelketa
2009-12-13 Barakaldo Txapelketa 11:00
2009-12-13 Barakaldo Txapelketa 16:30
Sailkapena
1. Maialen Lujanbio 1630.75 puntu
2. Amets Arzallus 1582 puntu
3. Jon Maia 1060 puntu
4. Andoni Egaña 1058 puntu
5. Unai Iturriaga 1046.25 puntu
6. Sustrai Colina 1037 puntu
7. Aitor Mendiluze 1009.25 puntu
8. Aitor Sarriegi 983.75 puntu

Champion
Lujanbio, Maialen
Add more information

About us
Location
Services
Information request
How to search